Telegram Instagram google plus facebook aparat RSS
آنالیز، طراحی و برنامه‌نویسی تحت وب شامل انواع وب سایت و برنامه‌های کاربردیمسبح تمام عیار | نرم افزار حسابداری طلا و جواهر | حسابداری زرگری | طلا و جواهر فروشینرم افزار حسابداری فروشگاهی / شرکتی / خدماتینرم افزار مخصوص دفاتر قرض الحسنهپذیریش آنالیز، طراحی و برنامه‌نویسی در کاربری‌های مختلف اعم از اندروید، IOS، ویندوز و وبمسبح تمام‌عیار- نرم افزار حسابداری مخصوص طلا فروشان
شماره‌ی مطلب : ‌20 | تعداد بازدید : 3454

فرایندهای دستیار مدیریت

مدیرسیستم علاوه بر دارابودن ابزارهای نظارتی و کنترلی از یکسری ابزارهای مخصوص جهت ارتباط رسمی با کاربران و انجام مدیریت برخوردار است. این ابزارها صرفا مخصوص مدیرسیستم نیست و مدیر می‌تواند این ابزارها را دراختیار کاربران جدیدی که تعریف می‌کند نیز قرار دهد.

» تابلوی اعلانات
» لیست سیاه مشتریان
» لیست سبز مشتریان
» تقویم کاری و مناسبات عمومی
» جملات برگزیده روز
» ارسال پیام آنلاین به کاربران
 

 


تابلوی اعلانات ابزاری‌ست که درحالت شبکه دراختیار مدیرسیستم یا گروهی از کاربران قرار می‌گیرد. از طریق این تابلو می‌توان آخرین قوانین مدیریتی، تذکرات مهم و یا اعلانات رسمی مربوط به نشست‌ها و امور کسب و کار را به اطلاع کاربران رساند. به‌روزشدن این تابلو از طریق سیستم اطلاع‌رسانی و ارتباطات شبکه‌ای به‌اطلاع کاربران می‌رسد. هنگام تنظیم اعلانات جدید قابلیت انتخاب رنگ‌های خاص برای اعلانات وجود دارد تا شکل تابلو با محتوای ارایه‌شده هماهنگ باشد. در سیستم اعلانات گزینه‌ای وجود دارد که می‌توان از کلیه‌ی کاربران درخواست کرد تا خواندن محتوای تابلو را تائید کنند و این تائیدیه در بایگانی مربوطه ثبت می‌شود. تا هنگامی که یک کاربر خواندنِ تابلو را تائید نکرده‌باشد، سیستم‌اطلاع‌رسانی همچنان بر بودنِ یک اعلانِ جدید در سیستم کاربر پافشاری می‌کند. از تابلوی اعلانات برای اعلانات خارج از حدود کاری مانند ارسال تسلیت رسمی، اعلام شادباش تولد ویا دعوت اعضاء جهت حضور در جلسه و یا ترک کار فوری هم می‌توان استفاده کرد!
 

 


همیشه مشتریان بدحساب یا بدشانسی وجود دارند که به تعهدات خویش پایبند نیستند. عدم پاس‌کردن چک، تعلل در تسویه‌ی بدهکاری، مرجوعی‌های مکرر و بهانه‌های واهی شخصیت کاری و حرفه‌ای آنها را خراب می‌کند. نیز ممکن است شخصی به دلایلی اجازه یا لیاقت حضور در فهرست مشتریان شما را نداشته باشد و شما تصمیم به منع‌کردن کاربران از انجام معامله با وی داشته باشید. در این حالت‌ها با ذکر دلایل و تنظیم ساعت و تاریخ می‌توانید شخص را به لیست سیاه مشتریان اضافه کنید. اگر شخصی به لیست سیاه اضافه شود اجازه ثبت هیچ فاکتور یا سندی با نام وی داده نمی‌شود. این وضعیت تا زمانی که شما -یا هر کاربری که به لیست سیاه دسترسی دارد - شخص را از لیست خارج نکرده نکرده‌است ادامه خواهد یافت.

تعداد افراد عضو لیست سیاه از طریق سیستم اطلاع‌رسانی و ارتباطات شبکه‌ای به اطلاع کاربران می‌رسد که با کلیک بر روی آن جزئیات مشخصات مشتری معلوم می‌شود. در لیست سیاه مشتریان بخش جداگانه‌ای وجود دارد که فهرست افراد دارای سابقه برگشت چک از بانک را گزارش می‌دهد. این گزارش صرفا جهت اطلاع است و تا زمانی که این افراد به‌صورت رسمی وارد لیست سیاه نشده باشند اجازه‌ی انجام معامله با آنها وجود خواهد داشت. پیشنهاد می‌شود جهت خروج شخص از لیست سیاه سابقه شخص را حذف نکنید چراکه وجود این سابقه در گزارش کلان بررسی‌شده و در سطح‌بندی مشتری تاثیر بسزایی دارد. ضمن آنکه وجود سابقه سبب احتیاط و دقت بیشتر شما جهت انجام معاملات کلان با شخص مذکور خواهد بود.
 

 


آنروی سکه سیاه‌بازی برخی مشتریان، افرادی هستند که بسیار خوش‌حساب بوده یا در مواقع مختلف سود خوبی نصیب موسسه کرده‌اند. این افراد را می‌توانید در لیست سبز مشتریان قرار داده و آنها را از مزایای مختلف بهره‌مند سازید. حضور در لیست سبز خودبه‌خود سبب ثبت پاداش یا ارایه‌ی تخفیف به مشتری نمی‌شود اما این سابقه در سطح‌بندی مشتری تاثیر بسیار زیادی خواهد داشت. همچنین می‌توانید گروه اعتباری مشتری را ارتقاء دهید. به‌‌هرحال در ویژه‌گی ارسال ساختمند ایمیل گزینه‌ای وجود دارد که می‌توانید جملات زیبا و دلنشینی را برای مشتری خوب‌تان ایمیل کرده یا به موبایل او پیامک بفرستید!
 

 

 


در قسمت فرایندها و ابزارهای شخصی کاربران درباره ویژه‌گی‌های فرایند تا حدودی توضیح داده شده است. اما این گزینه را مدیرسیستم می‌تواند کاملا دراختیار خود بگیرد و ضمن درج مناسبات مختلف اعم از سال‌گردهای ویژه‌ی موسسه ، روزگردهای جلسات و سایر مناسبات اختصاصی، وضعیت روزهای تعطیل کاری یا عمومی را مشخص کند.
 

 

 


جملات برگزیده مجموعه جملات کوتاهی‌ست که توسط شما تعریف می‌شوند تا هنگام چاپ فاکتورهای مختلف برروی آنها چاپ شود. این جملات برحسب اینکه شعر یا نثر باشند هنگام چاپ مورد چینش مخصوص خود قرار می‌گیرند. مدیرسیستم می‌تواند کاربران را محدود به استفاده از یک جمله‌ی معین در یک روز خاص کند. و یا اینکه به آنها اجازه ثبت هرگونه متنی هنگام چاپ را بدهد. جملات در هنگام چاپ به‌صورت تصادفی انتخاب شده و اگر محدودیتی از طرف مدیرسیستم اعمال نشده‌باشد، می‌توان جمله‌ی دیگری انتخاب کرده یا جمله‌ی جدیدی نوشت. به‌صورت پیش‌فرض تعدادی از ابیات غزل‌های حافظ در این قسمت ثبت‌شده‌است. از این جملات در مواقع مختلفی که سیستم مشغول انجام دستور خاصی‌ست نیز استفاده می‌شود.
 

 


مدیر سیستم می‌تواند با توجه به امکانات سیستم اطلاع‌رسانی و ارتباطات شبکه‌ای فرایند ارسال پیام آنلاین را انحصارا دراختیار خود بگیرد. در این حالت مدیرسیستم می‌تواند اقدام به ارسال پیام آنلاین به کاربران کرده و نکات مهم را به آنها گوشزد کند. دستور خارج‌شدن سریع از برنامه، تذکر بابت وضعیت مشتری حاضر در مغازه و سایر تذکرات و بیدارباش‌ها از جمله جملاتی‌ست که مدیرسیستم می‌تواند به کارمندان خویش و یا گروهی از آنها ارسال کند.

 

googleplus  Facebook  Twitter  Cloob  Cloob  Cloob
نام‌ :
ایمیل :
نمایش داده نمی‌شود
تلفن :
نمایش داده نمی‌شود
وبگاه‌ :
متن :